Za potrebe kontinuiranog praćenja, prijenosa i analize dobivenih podataka te izvještavanje za potrebe analize potresne opasnosti, u studenom 2020. je postavljena seizmološka postaja na lokaciji Centra. Na lokaciji je postavljen visoko osjetljiv, širokopojasni digitalni seizmograf i digitalni akcelerograf.
Seizmograf je mjerni instrument kojim se automatski mjere i bilježe pomaci tla tijekom potresa te jakost, smjer i vrijeme trajanja gibanja. S druge strane, akcelerograf je seizmološki instrument kojim se bilježi ubrzanje tla prilikom jakih potresa. Koristan je u slučajevima kada je gibanje tla toliko snažno da ga osjetljivi seizmografi ne mogu pratiti.
Postavljena seizmološka postaja uključena je u hrvatsku mrežu seizmografa i akcelerografa Seizmološke službe Republike Hrvatske te ostaje u stalnom vlasništvu Službe. Na temelju zapisa potresa seizmološka služba daje obavijesti građanstvu i raznim službama.
Na lokacijama Pobrđani i Rujevac tijekom 2022. godine postavljene su i puštene u rad dvije dodatne seizmološke postaje. Obje postaje su uključene u hrvatsku mrežu seizmografa i akcelerografa, te je osiguran prijenos podataka u realnom vremenu u seizmološki centar na Geofizičkom odsjeku PMF-a u Zagrebu. Od ožujka 2023. godine omogućen je i prijenos podataka sa sve tri postaje Republičkom hidrometeorološkom zavodu u Banja Luci.


U okviru studije potresne opasnosti na lokaciji skladišta NSRAO iz NE Krško u okviru Centra za zbrinjavanje RAO određeni su parametri potresne opasnosti na lokaciji Centra. U tu svrhu izrađen je i korišten katalog potresa za područje radijusa 200 km oko lokacije, na temelju kojeg je izučena povijesna i novija regionalna potresna aktivnost, s detaljnijim opisom potresa (seizmičnosti) lokalnog područja (do 50 km). U analizu su uključeni Zagrebački potres iz ožujka 2020. kao i serija Petrinjskih potresa (prosinac 2020./siječanj 2021. godine).
Osim navedenog kataloga, u određivanju potresne opasnosti korišteni su i podaci dobiveni proučavanjem lokalnih i regionalnih rasjeda, kao i rezultati mjerenja sa seizmološke postaje na lokaciji Centra i geofizičkih istraživanja. Ovim interdisciplinarnim pristupom uz primjenu novih spoznaja i metoda ostvareni su uvjeti za dobivanje realnije, kvalitetnije i pouzdanije procjene potresne opasnosti na istraživanoj lokaciji, u skladu s dobrom praksom seizmološke struke.
Prema rezultatima studije definirano je da se lokacija Centra nalazi u relativno slabo tektonski aktivnom području. Međutim, studija isto tako govori da se u blizini nalaze mnogo aktivnije zone izvora potresa, u kojima se mogu dogoditi također i jaki potresi, poput onog u Petrinji. Rezultati ove studije koriste se kao podloga za provedbu protupotresnog projektiranja i gradnju.